o mnie
poznajmy się
architekt, właścicielka pracowni

mgr inż. arch. Urszula Maksimiuk

Projektuję wnętrza, w których miło spędza się czas, do których chce się wracać, bo są idealnie dopasowane do potrzeb tego, kto w nich mieszka. Lubię słuchać o Waszych marzeniach związanych z własnym kawałkiem podłogi i dzięki swojej wiedzy i wyobraźni – przekuwam je w rzeczywistość.

Wykształcenie i doświadczenie

Zdobywałam je na Politechnice Białostockiej i Wrocławskiej na kierunku architektura i urbanistyka. Czas studiów był dla mnie najcenniejszym doświadczeniem, pełnym świeżych, niczym nieograniczonych pomysłów i wspaniałych ludzi. Doświadczenie w pracowni architektonicznej zaowocowało rozpaleniem miłości do wnętrz, dlatego w tym kierunku rozwijam swoje umiejętności.

Projektowanie

W pamięć zapadły mi słowa mojej Promotor, mianowicie: “W procesie projektowania niczego nie można odrzucać”. Tym motto kieruję się w swojej pracy – projektując oryginalne wnętrza, sprawdzając różne rozwiązania i analizując daną przestrzeń, aby odzwierciedlała swojego właściciela. Pozornie, pierwsze wersje, które są ujściem kreatywności i mogą odbiegać od przyjętej stylistyki, są tymi, które wybierają klienci.

Dobra współpraca wymaga komunikacji, otwarcia się, opowiedzenia jacy jesteście, jak żyjecie i co lubicie. Poniżej kilka faktów o mnie:

Ulubione danie – grecka Musaka i baklava, mogłoby nic innego nie istnieć

Ulubiony kolor – jestem fanką żywych kolorów, najczęściej w formie dodatków, ulubione to niebieski, biały, pomarańczowy

Najpiękniejsze miejsce, w którym byłam – zdecydowanie największe wrażenie zrobiło na mnie Stavanger w Norwegii i Prasonissi na Rodos.

Jaki jest mój dom marzeń? Od lat powtarzam, że obok schodów chciałabym mieć zjeżdżalnię…. wannę pod oknem z której mogłabym dotykać kwiatów i własną, przytulną przestrzeń do czytania.

Dlaczego założyłam własną pracownię? Bo mam mnóstwo pomysłów na to jak pięknie mieszkać 🙂

W jaki sposób pracujemy?

  • Spisujemy umowę oraz ustalamy termin rozpoczęcia prac oraz przewidywany termin zakończenia projektu.
  • Przesyłamy klientowi indywidualną ankietę, dotyczącą preferencji i potrzeb.
  • Sporządzamy koncepcję, którą klienci otrzymują w formie wizualizacji.
  • Wykonujemy dokumentację projektową, która zawiera wszystkie rysunki techniczne, niezbędne do wykonania projektu.

Dlaczego warto z nami współpracować?

KOCHAMY SZTUKĘ

….Ale spokojnie, to nie oznacza, że Ty też musisz i będziemy narzucać Ci obrazy, które Ci się nie podobają 😉 Ale może, zachwycisz się czymś co Ci zaproponujemy, a na co do tej pory nie zwracałeś uwagi?

ODLEGŁOŚĆ NIE MA ZNACZENIA

Twój projekt możemy przygotować w pełni zdalnie, konsultując się mailowo, telefonicznie lub na wideorozmowie, możesz więc mieszkać w Szczecinie lub Karpaczu. W trakcie współpracy otrzymujesz link do folderu na dysku do którego zawsze masz łatwy dostęp bez konieczności przeszukiwania dziesiątek maili w poszukiwaniu jakiejś informacji. Współpraca online to duża oszczędność czasu, zarówno dla nas jak i dla Ciebie, a jakość usługi pozostaje niezmienna, no może brak wtedy pogawędek przy kawie 😉

Osoby z Białegostoku i okolic zapraszam do biura, porozmawiamy o Waszych wnętrzach.

TWÓJ WYBÓR

Współpracuję z różnymi salonami i sklepami, od których uzyskuję wsparcie techniczne oraz atrakcyjne oferty dla swoich Klientów. Od Ciebie zależy jaki produkt finalnie znajdzie się w Twoim domu.

INDYWIDUALNE PODEJŚCIE

Być może brzmi banalnie, ale bez tego nie da się wywołać uśmiechu na twarzy klienta, a najmilszym momentem współpracy jest wiadomość z podziękowaniem i radością związaną z ze zbliżającym się zakończeniem prac remontowych. Jesteśmy młodą pracownią, więc nasze podejście do projektowania jest świeże i pełne pomysłów. Jednym słowem “wciąż nam się chce” i przy każdym projekcie dajemy z siebie 100% zaangażowania.

SZACUNEK I ZROZUMIENIE

Dlatego chciałabym, abyście poznali mnie i sposób w jaki pracuję. Jeśli stylistyka o której marzycie nie jest moją mocną stroną – pokieruję Was do innych architektów, którzy się w niej specjalizują. Ponadto, od początku informuję o zasadach współpracy, abyście poznali proces projektowy, wiedzieli ile zmian możecie wprowadzić do projektu i co ostatecznie otrzymujecie.

BUDŻET

W dzisiejszych czasach nie tak łatwo go kontrolować, bo ceny produktów potrafią się zmienić z dnia na dzień, a ceny usług cyklicznie wzrastają. Aby go kontrolować, do projektu dołączana jest lista zakupowa z linkami do sklepów.

JAKOŚĆ

Aby odciążyć Waszą wyobraźnię, wykonuję fotorealistyczne wizualizacje, uszczegóławiając je i dopracowując z każdym kolejnym projektem. Możecie zobaczyć wnętrza w fazie koncepcyjnej i uniknąć potrzeby wprowadzania zmian na etapie budowy.

Sprawdź jak współpracę wspominają nasi klienci.

"Pani Ula pięknie zaaranżowała wnętrze naszego mieszkania. Zaproponowała kilka fajnych rozwiązań, a przede wszystkim trafiła w nasz gust (co nie było przypadkowe, dostaliśmy wiele istotnych pytań zaraz po rozpoczęciu współpracy). Zależało nam na czasie, otrzymywaliśmy odpowiedzi w błyskawicznym tempie. Po zobaczeniu pierwszej wersji aranżacji nie mieliśmy pomysłu co by można było w niej zmienić. Dodatkowo zaproponowana lista produktów i materiałów znacząco przełożyła się na mniej czasu spędzonego w chodzeniu po sklepach :)

Zdecydowanie polecam!"

Pan Wiesław
projekt wnętrz w mieszkaniu

"Poznaliśmy Panią Ulę kilka lat temu, wykonała nam już 4 projekty, 2 zrealizowaliśmy, jeden jest w trakcie, ostatni czeka na wykonawcę (pokój dla nastolatki - córka też zachwycona), w planach są kolejne. Jesteśmy BARDZO zadowoleni z jej pracy - projektów, podpowiedzi. Jeśli mamy jakieś wątpliwości w trakcie to doradza nam smsowo, telefonicznie, mailowo lub przyjeżdża. Słowna, dostępna, pomocna, do tego wszystkiego ceny za usługi nie są wygórowane.
Polecam Panią Ulę z całego serca!

Pani Renata
projekt wnętrz w domu jednorodzinnym

“Projekt łazienki jest genialny. Córka przekazuje miliony uścisków za toaletkę, ja również to jest rewelacyjny pomysł.”

Pani Joanna
projekt łazienki i sypialni

“Wow, bardzo, bardzo mi się podoba :D Mega podoba mi się styl. Szafka obok, wszystkie półki, pudełka, kallax, kosz, lustra, lampka, kulista lampa, zegarek, figurka, rośliny i te wiszące są extra!! Bardzo trudno mi wybrać między fotelem a pufem. Po za tym wszystko jest mega, nic dodać nic ująć :))”

Pani Marta
projekt pokoju

“Witam,


Bardzo dziękuję!!!! I teraz już czuje się jak u siebie w domu :) Wiedziałam, że mogę na Panią liczyć :)”

Pani Barbara
projekt salonu